«WORLD MEETS POLAND» – Platforma Kooperacji Polonii i Polaków za granicą

Abr 21st, 2017 | By | Category: Wiadomości

READY FOR NEW MARKETS?

Polska jest po USA krajem partnerskim Targów Hanowerskich 2017, największych targów przemysłowych na świecie.

banner_original

I Platforma Kooperacji Polonii i Polaków za granicą, jako towarzysząca targom impreza, ma wesprzeć swoją formułą polskie firmy jak i prowadzących swoje firmy, pracujących, studiujących Polaków na całym świecie.

Celem jest wsparcie uczestników w nawiązywaniu kontaktów z blisko 6000 wystawców i 200 000 odwiedzających targi. Planowana jest wizyta przedstawicieli z około 70 krajów świata.

Platforma wspiera właścicieli, prezesów firm, szefów marketingu i działów eksportu w ich działaniach na rynkach zagranicznych, w pozyskiwaniu nowych klientów, kooperantów, przedstawicieli handlowych, dostawców, inwestorów, a nawet pracowników.

Polskie przedsiębiorstwa mają okazję skorzystać z wiedzy i doświadczeń inżynierów i techników polonijnych, aktywnych zawodowo na całym świecie i pozyskać partnerów, współpracowników do realizacji międzynarodowych projektów.

Platforma ma ułatwić i zintensyfikować networking, wymianę doświadczeń w zakresie wdrażania innowacji, rozwoju i transferu nowych technologii, zwrócić uwagę na synergię wynikającą z kooperacji polskich i polonijnych przedsiębiorców, naukowców, inżynierów i techników z partnerami z całego świata.

DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ SPOTKANIA ?

 • Polaków zainteresowanych współpracą z Polonią i rozszerzeniem swojej działalności na rynki zagraniczne
 • Polonię i Polaków za granicą, pragnących utrzymać i nawiązać nowe kontakty biznesowe z Polską
 • Firmy zagraniczne zainteresowane kontaktami biznesowymi i inwestycjami w Polsce, pozyskaniem partnerów, kooperantów, podwykonawców, przedstawicieli handlowych oraz współpracowników z grona Polaków i Polonii za granicą
 • Osoby poszukujące pracy lub praktyk w ciekawych firmach polskich, polonijnych i zagranicznych
 • Inżynierów i kadrę techniczną polską i polskiego pochodzenia, prowadzącą działalność gospodarczą w Polsce i na świecie
 • Pracowników instytutów naukowych, ośrodków badawczych, parków technologicznych, zainteresowanych synergią nauki i przemysłu.

Grupy produktów prezentowanych podczas Targów Hanowerskich:

 • Industrial Automation   (automatyzacja produkcji; automatyzacja produkcji i procesów; automatyzacja procesów i energii; technologie   automatyzacyjne & IT)
 •  Digital Factory   (CAx; Additive Manufacturing; PLM; Integracja procesów; SCM; Dystrybucja i serwis techniczny; Wirtualne uruchomienie, programowanie i instalowanie  offline; ERP; MES, …)
 • Energy    (Nowy świat energii; Technologia sieciowa); Zarządzanie energią)
 • MDA – Motion, Drive & Automation   (Technika strumieniowa; Systemy łożysk tocznych i kulkowych; Mechaniczne systemy napędowe, sprzęgła, przekładnie i komponenty; Elektryczne systemy napędowe; Systemy i aplikacje napędowe w sektorze energii wiatrowej)
 • Industrial Supply   (Obróbka plastyczna; Formowanie blach; Komponenty obrabiane wiórowo; Systemy/podzespoły; Produkty odlewnicze; Technologia zamknięć; Elementy obsługowe; Techniki zamocowań; Materiałoznawstwo; Części i komponenty (różne); Technologia łączenia i klejenia; Technologie procesowe; Konstrukcje lekkie)
 • ComVac   (Wytwarzanie, przetwarzanie, magazynowanie i dystrybucja sprężonego powietrza; Kompresory, akcesoria i części; Usługi w zakresie technologii sprężonego powietrza; Pompy próżniowe; Armatury/uszczelki/zawory próżniowe; Systemy i komponenty)
 • Research & Technology   (Badania podstawowe: zależnie od branży; Badania podstawowe – innowacyjne trendy; Usługi w zakresie prac badawczo-rozwojowych; Marketing technologii, placówek badawczych; Transfer wiedzy i technologii: technology push / market pull)

Szczegółowe informacje na temat wszystkich grup produktów znajdą Państwo w naszym dziale FAQ.

WIĘCEJ INFORMACJI znajdą Państwo na naszej stronie na Facebooku.

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?

 • Nawiązanie nowych kontaktów biznesowych w środowisku inżynierskim na poziomie międzynarodowym
 • Uzyskanie informacji o nowościach i trendach na świecie
 • Wzbogacenie know-how własnej firmy
 • Profesjonalna prezentacja profilu biznesowego swojej firmy oraz oferty współpracy
 • Samodzielny wybór partnerów do rozmów, dowolna koordynacja terminów i miejsc spotkań biznesowych – zarówno podczas targów jak i wirtualnie poprzez platformę internetową
 • Dodatkowa promocja firmy wśród uczestników platformy i targów.

JAK TO DZIAŁA ?

 • Rejestracji dokonują Państwo na stronie internetowej pod linkiem https://www.b2match.eu/polandpartnership-hannovermesse2017/sign_up?forced=x .
 • Podczas rejestracji należy dokładne wypełnienić wszystkich pola konieczne do założenia profilu uczestnika
 • Następnym krokiem jest dokonanie płatności lub wprowadzenie kodu promocyjnego.
 • Profil uczestnika zostanie aktywowany po dokonaniu zapłaty oraz sprawdzeniu jakości treśći profilu przez administratora. Po sprawdzeniu profil staje się widoczny online w katalogu dla innych uczestników
 • Od tego momentu można kontaktować uczestników i umawiać z nimi spotkania. Deczyja o sposobie nawiązywania kontaktu jest pozostawiona uczestnikom:
  1. Spotkanie wirtualne: rejestracja od 3. kwietnia 2017 r. – nawiązanie kontaktu, organizacja, koordynacja wirtualnego spotkania oraz dalsze utrzymywanie kontaktu jest kwestią indywidualną uczestnika.
  2. Spotkania podczas Targów Hanowerskich 24.-28. kwietnia 2017 r.:
   1. W przypadku spotkania odwiedzającego z wystawcą sugerowane jest spotkanie na stanowisku wystawcy
   2. W przypadku spotkania dwóch wystawców, proponowanym domyślnym miejscem spotkania jest stanowisko wystawcy zapraszającego do rozmowy
   3. W przypadku spotkania się dwóch odwiedzających targi, rozmówcom może być udostępniony stolik na stanowisku platformy B44/13 w hali 4.
 • Dla zintensyfikowania networkingu, katalog uczestników zostanie upubliczniony osobom niezarejestrowanym i podany do informacji wystawców Targów Hanowerskich na tydzień przed otwarciem targów.

KOSZTY
Koszt udziału w platformie kooperacyjnej World Meets Poland 2017 wynosi 100,00 Euro (+VAT) i obejmuje:

 • rejestrację firmy/organizacji w katalogu uczestników
 • identyfikator potwierdzający uczestnictwo
 • bezpłatny biletwejścia na Targi Hanowerskie 2017 dla uczestnika i osób towarzyszących na wszystkie dni trwania targów
 • udział w Polish Country Night – wieczorze narodowym, organizowanym przez Stanowisko Narodowe Polski (hala 3 stanowisko E04) w dniu 26. kwietnia br. o godz. 18:00
 • opiekę organizatora, wsparcie w przygotowaniu i koordynacji spotkań
 • wsparcie w organizacji miejsca spotkań podczas Targów Hanowerskich. Uczestnikom, którzy nie są wystawcami Targów Hanowerskich 2017 może zostać udostępnione miejsce na spotkanie

UWAGA:

Dla wystawców Targów Hanowerskich przewidziany jest kod promocyjny pokrywający 100% kosztów rejestracji. W celu otrzymania kodu prosimy o kontakt z organizatorem: worldmeetspoland@tradeoffice24.eu .

WAŻNE TERMINY

Rejestracja uczestników i profilu jest możliwa od 3. kwietnia 2017 r. do końca trwania targów – do 28. kwietnia 2017 r. włącznie.

Nawiązanie kontaktu, organizacja, koordynacja wirtualnego spotkania oraz dalsze utrzymywanie kontaktu jest kwestią indywidualną każdego uczestnika. Spotkania wspierane przez team organizacyjny planowane są na okres trwania Targów Hanowerskich w dniach 24.-28. kwietnia 2017 r. (Miejsce: Hala 4, Stoisko B44(13)).

UWAGA: Spotkania uczestnikow zaaranżowane w ramach platformy nie są ograniczone czasem ani miejscem trwania Targów Hanowerskich. Stąd też organizator nie przewiduje żadnych kar finansowych związanych z niewywiązaniem się z obowiązań względem swoich rozmówców. Organizator zastrzega sobie jedynie prawo do oceny jakości treści profili.

Więcej informacji na temat platformy WORLD MEETS POLAND dostępnych jest na stronie wydarzenia: www.tradeoffice24.eu .

Wszelkie pytania dotyczące udziału w networkingu na platofmie WORLD MEEST POLAND proszę kierować do p. Lidii Pietrzak: worldmeetspoland@tradeoffice24.eu

Informacja przekazana przez:

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji
Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej
w Madrycie

Red.Comments are closed.

Partnerzy: