XX Piknik FORUM „Dwujęzyczni, podwójnie fantastyczni”.

Jun 14th, 2017 | By | Category: Wydarzenia

W niedzielę 11 czerwca w malowniczo położonym parku La Panera odbył się, z okazji Dnia Dziecka, tradycyjny piknik Hiszpańsko-polskiego Stowarzyszenia Kulturalnego „Forum”

W tym roku impreza ta miała wyjątkowy charakter ze względu na swój imponujący jubileusz. Już po raz dwudziesty przyjaciele i członkowie Stowarzyszenia wraz z rodzinami mogli spotkać się nad rzeką Moros, by w miłej atmosferze odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.

Wyjątkowy był również temat przewodni pikniku z jego hasłem: „Dwujęzyczni, podwójnie fantastyczni”.

JW (3)

Zorientowane na promocję dwujęzyczności i dwukulturowości w rodzinach polonijnych zabawy i konkursy przygotowali rodzice oraz nauczyciele Polskiej Szkoły „Forum”  w Madrycie i Polskiej Szkoły „Forum” w Mostolesie przy wydatnej współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Właśnie dzięki temu partnerstwu dzieci i rodzice, przy okazji świetnej zabawy, mogli poznać zalety pielęgnowania ojczystego języka, a przybyli na piknik nauczyciele mieli sposobność zaobserwować i przedyskutować prowadzone przez ekspertów w swoich dziedzinach warsztaty z dziećmi przedszkolnymi, zajęcia z uczniami szkół podstawowych oraz lekcję pokazową języka polskiego jako obcego. Tym samym coroczna ta impreza wpisała się w program tworzenia sieci Lokalnych Ośrodków Metodycznych ODN SWP.

Pogoda i humory dopisały, dopisali również i goście. Razem z zarządem, członkami i sympatykami Stowarzyszenia „Forum”, rodzicami, uczniami, nauczycielami i dyrekcją szkół „Forum” w Madrycie i w Mostolesie, w parku La Panera bawili się Ambasador R.P.  P. Marzenna Adamczyk, Dyr Instytutu Polskiego P. Miroslawa Paradowska, licznie reprezentowane Polskie Stowarzyszenie im. Karola Wojtyły z Segowii oraz przedstawiciele innych organizacji i spolecznosci polonijnej z regionu Madrytu.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować za nieustające wsparcie Ambasadzie RP w Madrycie. Słowa uznania należą się rodzicom naszych uczniów, którzy tak chętnie zaoferowali swą pomoc w przygotowaniach do imprezy oraz w organizacji zabaw. Dziękujemy za profesjonalizm i zaangażowanie prowadzącym zajęcia i konsultacje: pani Monice Aguilar Antos, pani Beacie Grzech, pani Magdalenie Dębowskiej, zawiadującemu transportem panu Leonowi Chylickiemu oraz czuwającym nad całością pani Katarzynie Ostrówce i pani Bożenie Kochan.

Już teraz zapraszamy na przyszłoroczny XXI Piknik „Forum” w La Panera.

Magdalena Debowska

Fot: Janina Wierzchoś; Marian Świerczyñski

Comments are closed.

Partnerzy: